HABERLER

Novodoor Kapı Çözümleri Uzmanlığı ile Amsterdam Schiphol Havalimanı Pier A’ da!

Royal Schiphol Group’un Amsterdam Schiphol Havaalanı ek terminal binası genişletme çalışmaları için açtığı ihaleyi Rönesans Holding grup şirketi Ballast Nedam ve TAV İnşaat ortak girişimi kazandı. İhale çerçevesinde hem yeni iskele hem de uçak park yerlerinin inşası gerçekleştirilecek.

Terminal binası, bir tarafta 5 dar gövdeli, diğer tarafta 6 (veya 3 büyük) uçak kapasitesine sahip, 3 kata bölünmüş 53 bin metrekarelik alandan oluşuyor. Uçaklar için bu park alanının toplam 8 kapısı ve 57 bin metrekare genişliğinde kaldırımı bulunuyor.

Schiphol'daki ek terminal binasının yapımında biyo materyaller, yalıtımlı camlar ve geri dönüşümlü plastik ve işlenmemiş mermer taşlar kullanılacak. Bina ayrıca 5.000 metrekare güneş paneline sahip olacak ve temizlik için yağmur suları kullanılacak.

Novodoor da bu girişim içerisinde yer almaktan onur duymaktadır.

Emaar Square

Novodoor Emaar Square Projesine 2013 yılında dahil olmuştur. Emaar bildindiği üzere Dubai orijinli tanınmış bir proje geliştirici firmadır. Novodoor projenin 2 yüklenicisi ile; TAV-SERA, kapı ve aksesuar listelerini birlikte oluşturmuştur. Projede toplamda 5200 kapı vardır. Proje dahilinde laminat kaplı, gizli menteşeli ve büyük ölçülerde ve hepsi EN1634 EI 120 dk yangın dayanımlı olan özel kapılarda mevcuttur. Bu projede Novodoor uzun yıllar kullanıma dayanıklı özel menteşe güçlendirmesi ve kalın binisi ile NOVODOOR ELIT kapısı temin etmektedir. Proje 1.000 lüks konut ve 183 odalı 5 yıldızlı bir hotel ve dünya standartlarının üstünde ve Türkie’nin en büyüğü olacak bir alışveriş merkezi barındırmaktadır. Proje 2021 yılı sonlarında tamamlanacaktır.

AKM Projesi

Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından tasarlanan ve toplam 95.600 metrekarelik inşaat alanına sahip olan Atatürk Kültür Merkezi iki bölüm olarak ele alınıyor. İlk bölümde eski AKM’nin olduğu lokasyonda, dış kabuğu- çatısı, kırmızı renkli bir küreyi andıran ve binanın şeffaflaşan dış cephesi vasıtasıyla Taksim Meydanı’ndan görülebilen Opera Sahnesi, ikinci bölümün bütününde ise, eski otopark alanına kadar uzayan alanda; Tiyatro salonu, sergi salonları, prova odaları, toplantı odaları, fuayeler, bilet satış ofisleri, cafe-restauranlar yer almaktadır.

Novodoor da bu nitelikli projeye teknik kapı çözümleri ile dahil olmaktan mutluluk duymaktadır.

 

Yangın Dayanımlı Sarmal Kapı

Novodoor  1634-1 EN 13501-2: 2016 E240 AND EI1-120  testlerini başarı ile tamamlayarak yangın dayanımlı sarmal kapı imalatına başlamıştır.